Bohyně Vesna

K jaru a oslavám Ostary neodmyslitelně patří Bohyně Vesna, proto se pojďme společně podívat na informace o ní a na její příběh.

Bohyně Vesna je pro pohany symbolem jara a přicházející nové energie. Je spojována s životem, mládím a nespoutanou láskou. Je bohyní mladých dívek a žen. Dalo by se říci, že její nespoutaná energie je až nakažlivá. Její smích zní z každého kouta našich toulek přírodou a její přítomnost lze cítit na každém jarním kroku. Je to mladičká kráska v bílém či zeleném hávu s květinovým věnečkem na hlavě. Na krásné tváři Vesny mohou nejen všichni bohové oči nechat, jelikož její neposkvrněnost a energie vhání všem do žil potřebný náboj radosti a života.

Vesna je bohyní, která přebírá vládu po své temné neplodné sestře – Bohyni Moraně. Vesna k nám přichází v období Ostary – tedy jarní rovnodennosti. Její mocí je zahánět zimu a přinést první teplé dny, díky kterým se pomalu začne příroda probouzet ze zimního spánku. Do její neutuchající energie se dle legend zamiloval i Bůh Perun, jenž je vládcem bouřek, hromů a blesků. Traduje se, že když ji spatřil a pohleděl do jejích nádherných očí, natolik ho okouzlila, že upustil své kopí a spustil bouři. Proto je s Vesnou spojován i první jarní deštík a bouře. Její vztah s Perunem je milenecký a plný živé romantické energie. 

Po dlouhém odpočinku je bohyně plná energie a šťastně pobíhá po loukách a lesích. Dotýká se bylinek, které začínají okamžitě zelenat a zvesela prozpěvuje. Probouzí nejen přírodu, ale i nás, proto je jaro velmi oblíbeným ročním obdobím. Jedná se o čas, kdy sluneční paprsky začínají prohřívat naše ztuhlá těla a duším dodávají potřebnou energii. Nespoutaná hubatost a odhodlání Bohyně Vesny nám může být skvělým příkladem do našich životů. Není třeba se bát vyslovit své touhy a jít za svými sny. Přesně toto poselství se nám totiž Vesna snaží předat. Březen je obdobím, kdy je skvělé začít realizovat své plány a očišťovat naše těla i duše. Vyběhněte ven do přírody a skotačte s Vesnou v jejím obrovském království. Učte se od ní její nespoutanost a vezměte si přesně tolik energie, kolik nyní do svého života potřebujete. 

Napsat odpověď

Top