Magie barev

Pokud chcete vědět, jakou barvu použít k jakému záměru, rozhodně je tento článek vytvořen přímo pro vás.

Ano, magie barev je jednou ze základních znalostí v tomto oboru. Pokud budete mít přehled o tom, jakou barvu máte zvolit na dané téma rituálu nebo výzdobu sabatu, bude vám to velmi ku pomoci. Samozřejmě si stojíme za tím, že největší podíl na fungování všech rituálů či jiných magických technik, má vaše mysl. Nicméně barevné rozdělení, fáze měsíce, světové strany či pomůcky, které při vykonávání praxe používáte velmi pomohou k co nejlepším výsledkům vaší práce. Pojďme se tedy společně podívat, která barva je vhodná na jaký druh magie. 

Bílá
Bílá je považována za univerzální barvu. Pokud tedy nemáte zrovna po ruce barvu, kterou byste k dané magii potřebovali, bílá poslouží stejně dobře. Též ji máme na oltáři při každém rituálu. S její pomocí zapalujeme ostatní svíčky, tyčinky, uhlíky, atd. Pokud bychom ji chtěli přiřadit záměr a druh magie, na kterou je vhodná, jedná se o barvu míru, klidu a pravdy. Samozřejmě nejvyužívanější je na záměr očisty. 
Bílou lze použít k výzdobě při Imbolcu či Yule.

Černá
Černá je lidmi velmi často chápáná jako barva neštěstí, smrti a všeho temného a nehezkého, co nás v životě potkává. V magii je však opak pravdou. Černá barva se využívá zejména k rituálům ochrany a odehnání zla či negativity. Rozhodně je skvělou volbou ve chvíli, kdy chcete zamezit šikaně či obtěžování. Pokud potřebujete nastolit sebedisciplínu, také můžete využít pomůcky v černé barvě. Též si dovolíme zmínit, že je černá svíce vhodná při konci a novém začátku. 

Zelená
Zelená barva je v magii spojována zejména se štěstím a úspěchem. Pokud chcete nové zaměstnání nebo ve stávajícím přidat peníze, též můžete tuto barvu k rituálu použít. Máte vy nebo někdo blízký podlomené zdraví? Pokud ano a chcete pomoci s léčením díky magii, rozhodně můžete též využít zelenou barvu. Jelikož je toto barva, která je často spojována s přírodou, tak jakákoliv kouzla, která děláte v kontaktu s matkou zemí jsou též vhodná kombinovat se zelenými svíčkami či pomůckami. Této barvě náleží element země.  
Zelenou lze použít k výzdobě při Imbolcu, Ostaře, Lammasu či Yule. 

Modrá
Modrá je v magii používána velmi často k léčení a zvýšení paranormálních schopností. Rozhodně se skvěle hodí také k jakýmkoliv rituálům týkajícím se rodiny a domova. Pokud máte jakékoliv téma ohledně mateřství či těhotentsví a chcete ho řešit magií, rozhodně také s touto barvou nesáhnete vedle. Modré barvě na’áleží element vody. 

Žlutá
Žlutá barva je v magii přiřazena zejména kreativitě a komunikaci. Též se často používá k nabytí vědomostí, takže pokud se potřebujete například učit nebo zkoumat něco nového, rozhodně vám tato barva bude skvělou pomocnicí. Žluté barvě náleží element vzduchu. 
Žlutou lze použít k výzdobě při Imbolcu, Lithe či Lammasu.

Červená
Červená barva náleží zejména všem tématům, která se týkají lásky a touhy. Velmi často je používána k partnerským rituálům či rituálům vášně a lásky. Rozhodně je to také skvělá barva k silové magii. Potřebujete přivolat do nějaké situace důvěru? Též bude červená vhodnou barvou. Méně známé užití je při domácím násilí. Pokud této tragédii chcete předejít nebo ji chcete zastavit, volte na rituály tuto barvu. Červené barvě náleží element ohně. 
Červenou lze využít k výzdobě při Imbolcu, Beltainu či Yule. 

Oranžová
Oranžová barva je používáná k dodání energie a vitality. Rozhodně je to též barva, která dodává sebedůvěru a pomáhá k uzdravování. Stejně jako žlutá lze použít k podpoře komunikace. Dlouho hledáte něco ztraceného a už si nevíte rady? Použijte k rituálu svíci v oranžové barvě. Traduje se, že k tomuto účelu je tou správnou barvou. Řešíte-li téma výchovy a vzdělávání, též je možné po oranžové barvě sáhnout. Rozhodně bude skvělou pomocnicí. 
Oranžová lze použít k výzdobě zejmána při Samhainu či Mabonu. 

Růžová
Růžová je barva sebelásky a náklonnosti. Stejně jako červená je používána k rituálům lásky. Pokud potřebujete či chcete nastolit harmonii (zejména v mezilidských vztazích), rozhodně je růžová barva tou pravou. Jelikož je používána zejména v oblasti citů, rozhodně lze s její pomocí podpořit i přátelství. Její velmi ceněnou vlastností je též podpora krásy a sebevědomí. 
Růžovou lze využít k výzdobě při Beltainu. 

Fialová
Fialová barva je spojována zejména s duchovnem a paranormálními silami. Pokud máte v plánu jakoukoliv spirituální práci, rozhodně nejlepší bude zvolit pomůcky ve fialové barvě. Skvělá je též při doplnění osobní síly a na vlastní ochranu. Též je používána v záležitostech práce a podnikání a to zejména k novým začátkům v této oblasti nebo k výraznému zlepšení situace. 
Fialovou lze použík k výzdobě při Mabonu či Samhainu. 

Hnědá
Hnědá barva je v magii spojována se zemí a uzemněním. Je velmi nápomocná ve chvílích, kdy je potřeba se zastavit, zamyslet a soustředit na danou věc. Pokud potřebuje rozklíčovat nějaký problém, se kterým si delší dobu lámete hlavu, rozhodně je hnědá ideální barvou. Též se traduje, že je schopna odhalit faleš a přetvářku. Co se týká rituálů, tak je používána zejména k léčení zvířat. 
Hnědou lze použít k výzdobě při Mabonu či Lammasu. 

Stříbrná
Stříbrná je barva meditace a intuice. Rozhodně je též skvělá ke zlepšení a navození jasnozření, cítění a slyšení. V případě astrálního cestování či nácviku telepatie též můžete sáhnout po této barvě. Je schopna eliminovat negativitu a podpořit odhodlání. Stříbrná je barvou měsíce, tudíž je skvělá k jakékoliv magii, ve které je měsíc využíván. Je barvou bohyně. 
Stříbrná lze použít k výzdobě v jakékoliv době, kdy je u moci bohyně. 

Zlatá
Zlatá je barvou radosti a slunce. Pokud potřebujete přivolat moudrost svou či svých předků a dojít k prozření a pochopení nějaké situace pomocí vlastních zkušeností, rozhodně můžete k magii tuto barvu zvolit. Je schopna podpořit intuici a pochopení situace. Skvělým pomocníkem je zlatá barva ve chvílích, kdy se potřebujete spojit se svým vyšším já nebo vesmírem jako celkem. Je barvou boha. 
Zlatá lze použít k výzdobě v jakékoliv době, kdy je u moci bůh. Též se používá při Yule. 

Napsat odpověď

Top