Palmový vosk

Informace o palmovém vosku, který používáme k výrobě našich svíček.

Palmový vosk je v poslední době hodně debatovaným tématem zejména kvůli udržitelnosti. I přes to, že je to 100% přírodní produkt bez jakýchkoliv škodlivin, stále je otázkou, zda-li se kvůli němu zbytečné neničí pralesy a s nimi spojená všechna zvířátka a rostliny, co v nich žijí. Jelikož jsme oba dva velice ekologicky založenými osobami, hodně dbáme zejména na to, z čeho a jak naše produkty vyrábíme, proto jsme se rozhodli vám tu náš palmový vosk představit. Jako výrobce jsme zvolili malajsijskou firmu Britz, která je členem RSPO ( https://www.rspo.org/members/647/Britz-Networks-Sdn.-Bhd ), což je uskupení, které si dalo za cíl vytvořit podmínky pro udržitelnou výrobu palmového oleje a jiných produktů při zachování stávajícího území. Celé toto uskupení je zcela proti rozšiřování plantáží a snaží se zefektivnit výrobu, pěstování a vše ostatní s tím spojené. Přesně z těchto důvodů byl vosk od této firmy naší jasnou volbou. 

Jak jsme psali již výše, tak je to zcela přírodní produkt, který neobsahuje ropu ani žádné jiné látky, které by mohly škodit lidskému zdraví, proto je velice vhodný i pro alergiky či astmatiky. Další věcí je ta, že pro tento vosk palmy jako takové neumírají kácením a nevysazují se zbytečně nové, protože výrobek je tvořen lysováním palmových plodů, které stromu jako takovému zase vyrostou.

Naše svíčky zbytečně nečadí a nevylučují žádné škodliviny, což je obrovskou výhodou například oproti parafínu, ze kterého jsou svíčky běžně vyráběny. Naše produkty také lépe hoří a udává se, že doba hoření se oproti parafínovým svíčkám zvýší až o 50 %. Výrobky jsou celoprobarvené, což lze vidět například na naší instagramové stránce https://www.instagram.com/shamanscraft/ v trvalém story na profilu. Vosk má krystalickou strukturu a při odhořívání se nijak nekroutí, ale naopak zanechává pavučinkovou strukturu, která pomalu odhořívá. 

Všechny naše svíčky jsou ručně odlévané do nádob, ve kterých se tvoří několik hodin a dále se již upraví jen jejich spodní část, aby krásně stály a nedocházelo zbytečné k většímu hoření na jedné straně nebo jiným nepravidelnostem na svíčkách. Pokud jsou dodržena vcelku přísná pravidla přípravy vosku, tak na každé svíčce tvoří krystalickou strukturu, o což se v našem případě vždy snažíme. Je třeba na svíčkách uržovat knot o délce cca 0,5 – 1 cm, aby nehořela zbytečně velkým plamenem a byla ponechána co největší kvalita a doba hoření. Svíčka jako taková by také měla být zapálena maximálně hodinu v kuse, aby byly zachovány všechny psané vlastnosti a vydržela vám co nejdelší dobu.

Více informací k danému výrobku najdete vždy při objednáváním v popisu. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat buď na našem Instagramu nebo na e-mailu shamanscraft@seznam.cz

Napsat odpověď

Top