Regenerace těla a mysli 1. část

V první části toho článku najde 5 našich rad na relaxaci. Budeme moc rádi, když se navzájem budeme moci inspirovat. Odpočinek je totiž velmi důležitý pro zachování našeho duševního a tím pádem i fyzického zdraví.

Přátelé, jelikož se blíží Mabon, což je nejen poslední oslava sklizně v roce, ale i pohanský svátek zasvěcený odpočinku a regeneraci, rozhodli jsme se, že s vámi budeme sdílet techniky, které nám osobně pomáhají ke každoděnní regeneraci těla i mysli. Věříme, že v některých se trefíme i do vašich technik odpočinku a pokud ne, rozhodně se moc rádi necháme inspirovat na instagramu, kde bude od 1. září po dobu 30 dnů probíhat relaxační výzva, na kterou se moc těšíme. Bližší info najdete na našem instagramovém profilu. Teď už se ale pojďme podívat na to, jak odpočívat. (1. část) 

  1. Meditace

Meditace je pro nás naprosto nezbytnou věcí, kterou se snažíme praktikovat pravidelně minimálně 2x v týdnu. Někdy nám však příjde vhod i každý den. Buď si pustíme na telefonu či jiném podobném zařízení pouze meditační hudbu a necháme se unášet v tématech, které zrovna potřebujeme řešit, jako například zbavení se stresu či regenerace organismu. Tento druh meditace však nemusí být pro začátečníky ten pravý, protože si nejsou jistí, jak celý akt pojmout. V těchto případech můžeme vřele doporučit řízené meditace na daný záměr, kterých je na YouTube opravdu mnoho. Pokud se zchýlíme k tomuto řešení a chceme i my, aby nás při meditaci někdo vedl, rozhodně se nejdříve podíváme, zda-li nám průvodce vyhovuje. Někdy se vám nemusí líbit hlas nebo hudba v pozadí, proto pokud se chcete do této posvátné metody položit co nejvíce a prožívat ji každou buňkou svého těla, dejte si tu práci a najděte takovou řízenou meditaci, která vám umožní se zcela uvolnit ve všech směrech. 

  1. Magická koupel

Magická koupel je pro nás jedna z nejvíce relaxačních technik. Můžete si připravit vanu, do které nasypete vaši oblíbenou koupelovou sůl, můžete do horké vody nakapat trošku svého oblíbeného přírodního esenciálního oleje či jen bylinky na záměr, který má koupel splnit. V klidu se připravte na tento magický okamžik, protože voda má velmi silnou moc zejména v oblastech očisty od vašeho trápení. Pokud máte koupel připravenou včetně vhodné teploty vody a dozdobení dle gusta, zapalte si svíčku, pusťte si vaši oblíbenou hudbu a jen se ponořte do této mocné tekutiny. Do vany se pokládejte s tím, že bude plnit váš záměr a po celou dobu na něj myslete. Pokud chcete učistit, požádejte vodu o to, aby vám s tímto záměrem pomohla. Až budete chtít vaši rituální koupel očistit, můžete vodě poděkovat a pomalu ji nechat odtéct.

  1. Čtení

Tato aktivita je pro nás velmi posvátnou a relaxační metodou. My čtení milujeme a to zejména knih, které nás vzdělají a někam posunou. Ať už to hnihy o magii, osobnostním rozvoji nebo jen na pobavení, vždy poslouží účelu. Proto si vezměte svou oblíbenou knihu s jakýmkoliv tématem, v přicházejícím podzimu se zabalte pod deku a dopřejte si pár minut či hodin s tímto skvostným odreagováním.

  1. Čaj či káva

Pro nás je pití čaje i kávy samo o sobě rituálem. Již od začátku přípravi těchto magických nápojů jsme spojeni nejen s matkou přírodou, díky které si můžeme na těchto nápojích pochutnat, ale i s daným okamžikem a procesem přípravy. Snažte se si užít celý proces zcela v klidu a beze spěchu. Ve chvíli, kdy bude nápoj připraven ho v klidu uchopte a sedněte si na vaše oblíbené místo v bytě či na zahradě. Užívejte si každého doušku tohoto lahodného moku, který je schopen svou teplotou prohřát celé tělo a dodat mu potřebnou energii. Stejně jako v dalekých zemích Asie dodnes praktikují striktní čajové rituály, my v naší malé zemi si můžeme každý udělat svůj vlastní a se svými pravidly, aby to pro nás nebylo jen rychle vypití raní kávy či čaje, ale naprosto relaxační technika k uvolnění a regeneraci. 

  1. Cvičení

Ano, možná je to na první pohled zvláštní relaxační technika, ale většině lidí funguje skvěle. Jelikož se při fyzické aktivitě uvolňují hormony štěstí, pro nás je cvičení jednou z neodmyslitelných částí života. Nechceme se tu kasat, že chodíme 5x týdně do posilovny, to určitě ne, ale milujeme jógu a snažíme se aspoň každý druhý den tomuto druhu fyzické aktivity věnovat, pokud nám to práce umoží. V klidu si promyslete, jaké cvičení vás baví – Běhání? Jóga? Posilování? Rychlá chůze? …? – zvolte si cokoliv, co vás baví z tohoto okruhu a zkuste aspoň 2x týdně objetovat této aktivitě 30-60 minut. Uvidíte, že to přinese ovoce. Budete mít nejen dobrý pocit, že jste to zvládli a že se někam posouváte, ale dodá vám to i energii. Jako třešinka na dortu je vždy to, že vaše tělo vám rozhodně poděkuje. 

Můžete se ještě těšit na druhou část našich nápadů na relexaci těla i duše, která se brzy objeví na našem blogu. 

S láskou a pokorou

Ruth a Michael

Napsat odpověď

Top