Základy práce s kyvadlem

Pojďme se společně podívat na základy práce s kyvadlem. Co je vlastně kyvadlo? Jak si ho vybrat? Jak s ním komunikovat? To vše se dozvíte v tomto článku.

Co je to Kyvadlo
Kyvadlo (ang. pendulum) nám pomáhá hledat ztracené věci a odpovědi. Práce s kyvadlem se dá považovat za metodu věštění. Je to v podstatě nějaký těžší předmět zavěšený na řetízku nebo provázku. Obvykle se dělá z nějakého kamene/polodrahokamu/krystalu, ale může být i kovové/ dřevěné/z pryskyřice. Jelikož je variant a podob této pomůcky mnoho, můžete si ho dokonce sami vyrobit. 

Výběr kyvadla 
Kromě možnosti vlastní výroby můžeme kyvadlo pořídit na internetu nebo v kameném obchodě. Když si ho vybíráme, musíme to prostě cítit. Nemusí to být nutně to nejkrásnější z nabízených, nebo to z našeho oblíbeného kamene. Při prohlížení a zkoumání různých kyvadel náhle ucítíte jeho volání. Přes internet je samozřejmě toto nemožné, proto nechejte zafungovat intuici a to, na které vám padne zrak jako první bude to pravé. Prostě a jednoduše budete cítit, že tohle je to, které tu na vás čeká. Pokud ho dostanete jako dar a nemáte možnost si ho vybrat, tak nezoufejte. Nic se neděje náhodou a s kyvadlem se rychle seznámíte. 
PS: Je v pořádku mít kyvadel víc. Já mám dvě. Jedno ze sodalitu a druhé z růženínu. Ruth má vločkový obsidián. 

Jak to funguje
Jeho princip spočívá v tom, že pokládáte otázky a kyvadlo mění směry pohybu, čímž na ně odpovídá. Teď důležitá informace: Neexistuje správný nebo špatný směr jeho pohybů. Je to na vaší domluvě. Něčí kyvadlo říká “ano” tak, že se hýbe z jedné strany na druhou a někomu jinému zase opisuje kruh. Před prací se musíte domluvit jak spolu budete komunikovat. 

Práce s kyvadlem
Než začnete s kyvadlem pracovat, je dobré být uvolněný a v klidu (vaše svalová křeč a neklid by mohl pohyb kyvadla ovlivnit). Nejprve ho uchopte za konec tak, aby volné viselo. Můžete spojit palec a ukazováček jedné ruky, udělat kolem kyvadla kruh a několikrát kolem řetízku a kyvadla projet shora dolů. Tím ho očistíte a kyvadlo pocítí vaší energii. Nyní je na vás, jestli ho necháte v klidu bez pohybu a nebo ho nepatrně roztočíte, aby opisovalo pravidelný kruh. (Metodu s opisovaním kruhu mě naučila jedna velice moudrá žena a odbornice na krystaly). Požádejte kyvadlo, aby vám ukázalo jak vám bude říkat “ano”. Mělo hned změnit směr (pokud se již točí) nebo se začít jedním směrem pohybovat (pokud bylo předním v klidu). Požádejte kyvadlo, aby se vrátilo do neutrální pozice (točení nebo klidný stav). Teď ho požádejte o odpověď  “ne” a kyvadlo znovu změní směr nebo pohyb. Nyní jste se domluvili na komunikaci. Můžete se začít ptát. Je dobré jako první položit kontrolní otázku, abyste věděli, že jste se dobře pochopili a nedošlo k chybným odpovědím. Zeptejte se například na to, jestli máte na sobě žluté tričko, nebo na jinou jasnou otázku. Pokud kyvadlo odpoví správně, můžete pokračovat s tím, co máte na srdci. Pokud odpoví špatně, zopakujte již vysvětlený proces domluvy komunikace. Důležité je, abyste kyvadlu opravdu věřili, a byli nestraní, díky tomu dostanete ty správné odpovědi. Práce s kyvadlem je zábavná a není těžká. Dá se na něm naučit práce s energii a s vlastní intuicí. 

Co když neodpoví ano nebo ne 
Může se stát, že kyvadlo neodpoví ani jedním z domluvených způsobů. Může udělaat nečekaný pohyb nebo neodpoví vůbec. V tomto případě to může znamenat mnoho. Kyvadlo nechápe otázku, nebo nezná odpověď. Též může být odpovědí “možná”. V tomto případě můžete vaší práci posunout na vyšší level a vyrobit si pro kyvadlo mapu (viz obrázek pod odstavcem). Na papír stačí napsat na dvě protilehlé strany “ano” na další dvě “ne” na další “možná” a tak dále. Můžete použít vlastně cokoli vás napadne. S kyvadlem se musíte jen vždy dobře domluvit. 

Ukázka ručně nakreslené mapy pro kyvadlo

Typy a rady na konec 
Když máte kyvadel více, nespoléhejte na to, že všechny budou mít stejný směr pohybu při odpovědích. S každým si to musíte určit individuálně. Když vám kyvadlo začne odpovídat nesmysly, nebo odpovídat různě na jednu otázku, je většinou problém ve vaší důvěře a v tom, že ho třeba jen zkoušíte, protože mu nevěříte, nebo si sebou nejste jisti. To samé se může dít, když si moc přejete konkrétní odpověď, kyvadlo může mít tendenci říct vám to, na co se silně soustředíte (dochází tak k ovlivňování pomůcky). Proto je důležité být nestranný. Kyvadlo není vhodná metoda pro situace, kdy po něčem zoufale toužíme a následně se na to kyvadla zeptáme. Je těžké být v tuto situaci opravdu odpoután od svých tužeb. Proto je kyvadlo vhodné, když se ptáme na otázky druhých, hledáme ztracené věci či vhodnou pomůcku k chystané magické práci (např. druh kamene).

Přejem všem příjemnou a hlavně úspěšnou práci s touto věšteckou pomůckou.

S láskou a pokorou
Vaši šamani

Napsat odpověď

Top